Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Egy átlátható szabályokra alapuló magánszolgáltatói rendszerben a költséghatékonyság kényszere számos változást hozhatna.
„Ezzel szemben egy átlátható szabályokra alapuló magánszolgáltatói rendszerben a költséghatékonyság kényszere számos változást hozhatna.
Például megszűnne a fekvőbeteg-ellátásban az a nyomás, hogy a bent töltött éjszakák számának növelésével tegyék rentábilissé az intézményt (bármilyen hihetetlen, most az állami kórházak és az állami biztosító játsszák azt a játékot, hogy a kórház túlszámláz, a bizosító pedig úgy csinál, mintha ez orvosilag indokolt lenne). Akármennyire hihetetlen, de a fejlett világban rengeteg beavatkozás van, amit ambuláns, egynapos, vagy maximum egy éjszakás módon el lehet végezni, Magyarországon viszont több napos kórházi tartózkodás van előírva. Ilyenkor a legtöbb szakember és bürokrata felhördül, hogy dehát kérem hogy lehet azt a bizonyos beavatkozást így elvégezni, micsoda felelőtlenség, a horngyulai értelemben vett lakosság meg megsértődik, hogy őt itt ki akarják nyírni, csak hát az Ausztriától Sidney-ig terjedő tapasztalat szerint ettől éppenhogy kevésbé halnak meg, nem jobban.
Pusztán a kórházi benntartózkodás orvosilag indokolt rövidítése javulás lenne. De ameddig az OEP és az állami intézmények maffiája ezt nem teszi lehetővé, addig a magánüzemeltető sem tud csodát tenni. Főleg úgy nem, hogy az állami intézmény a saját puha költségvetési korlátja miatt árelőnyben van, a kiegészítő biztosítással rendelkezők után pedig kétszer számláz, egyszer a magánbiztosítónak, egyszer az OEP-nek.”